سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer | ,به نقل قول مهندسین ساختمانی: ،این مقاله در مورد مصالح مدرن و نوین عمرانی و ساختمانی می باشد .

 

سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer به نقل از (engrais.ir - fertilizer)

سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer به نقل از (engrais.ir - fertilizer).


سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer ، ۱۴۰۳،ارسال تهران-کرج ۱روزه ،ارزانترین

ویدئو آموزشی درباره: سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer

فروش از طریق نمایندگی ها و خرید مستقیم از کارخانه، فروش ویژه با تخفیف در سفارش های بالا .


سفارش ( سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer )خود را از طریق واتساپ یا تماس تلفنی به کارشناسان فروش ما اعلام کنید.

طبق بررسی تلفنی کارشناسان بازاریابی آنلاین ما ،با گرفتن استعلام قیمت از فروشگاه های اینترنتی شرکت های هم صنف و مقایسه با لیست کارخانه نتایج شگرفی حاصل شد. شاید همین باعث انگیزه ما شد تا این مطلب را در مقاله بگنجانیم. طبق بررسی کارشناسی و مقایسه ی با فهرست بها سال های ۱۴۰۰،۱۴۰۱،۱۴۰۲،۱۴۰۳ به این نتیجه رسیدیم به نسبت کیفیت ارايه شده قیمتگذاری مناسبی داشته باشیم. طبق نقد حاصله مشخص شد قیمت های ; سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer مناسب تر از دیجی کالا، ترب، دیوار، شیپور، باسلام، ایمالز ، نیاز روز و خیلی فروشگاه های آنلاین ارائه کالای عمرانی ساختمانی ، صنعتی اینترنتی دیگر می باشد.

برآورد و محاسبه هزینه | ; سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer

این محصول در بازه‌های قیمتی مختلفی هستند و تنوع زیادی دارند. تفاوت قیمت به دلایل زیادی ایجاد می‌شود. قطعات و مواد به کاررفته در محصول، برند سازنده، امکانات و ویژگی‌های کالا و نوع آن از عوامل تاثیرگذار در قیمت هستند.

سیم‌پیچی سبدی ساخته‌شده با سیم لیتز در ترانسفورماتور آی‌اف

سیم‌پیچی سبدی (به انگلیسی: Basket winding) (یا سیم‌پیچی

سبدبافت یا سیم‌پیچی لانه‌زنبوری یا سیم‌پیچی پراکنده) یک روش سیم‌پیچی برای پیچیدن سیم در یک پیچه (به انگلیسی: coil) است. الگوی سیم‌پیچی برای قطعات الکترونیکی فرکانس رادیویی با سیم‌های موازی زیاد مانند سلف‌ها و ترانسفورماتورها استفاده می‌شود. الگوی این سیم‌پیچ مقدار سیم در حال کار در تعداد دورهای هم‌جاور و موازی را کاهش می‌دهد. سیم‌های موجود در لایه‌های متوالی یک سیم‌پیچ سبدی در زوایای بزرگ، تا حد امکان نزدیک به ۹۰ درجه از یکدیگر عبور می‌کنند، که باعث کاهش اتلاف انرژی به دلیل تزویج-متقاطع الکتریکی بین سیم‌ها در فرکانس‌های رادیویی می‌شود.

هدف[ویرایش]

روش سیم پیچی سبد برای سیم‌پیچ‌هایی که برای استفاده در فرکانس‌های ۵۰ کیلوهرتز و بالاتر طراحی شده‌اند استفاده می‌شود تا دو عارضه جانبی نامطلوب، اثر مجاورتی و ظرفیت پارازیتی، که در بخش‌های موازی طولانی سیم حامل-جریان ایجاد می‌شوند، کاهش دهد.

اثر مجاورتی در یک سیم توسط میدان مغناطیسی ناشی از جریان جاری در سیم‌های موازی کنارهم، مانند حلقه‌های دیگر در همان سیم‌پیچ، ایجاد می‌شود. اگر دو سیم مجاور جریانی را در یک جهت حمل کنند، آنگاه این اثر در هر دو احساس می‌شود – میدان مغناطیسی سیم‌های مجاور باعث می‌شود جریان در هر سیم در ناحیه کوچکی در دورترین سطح سیم از سیم‌های مجاور متمرکز شود. تمرکز جریان در امتداد بخش کوچکی از رسانا مقاومت سیم را افزایش می‌دهد و در نتیجه اتلاف انرژی را افزایش می‌دهد. در فرکانس‌های رادیویی متوسط و بالا، افزایش مقاومت سلف می‌تواند پهنای‌باندمدارهای هماهنگی را افزایش دهد و انتخاب‌پذیری فرکانس مدار یا ضریب کیفیت را کاهش دهد.

ظرفیت مزاحم نتیجه چرخش موازی سیم است که به عنوان صفحات خازن عمل می‌کند و بار را بین سیم‌های مجاور ذخیره می‌کند. ظرفیت پارازیتی می‌تواند باعث شود سیم‌پیچ در یک یا چند فرکانس خودتشدید شود، که با تشدید تنظیم‌شده موردنظر تداخل می‌کند و جریان را در فرکانس خودتشدید بازتاب و مسدود می‌کند.

متأسفانه سیم‌پیچی پیچهٔ سبدبافت اندازه فیزیکی پیچه را افزایش می‌دهد که باعث افزایش اندوکتانس نشتی می‌شود.

مواد و روش‌ها[ویرایش]

سیم‌پیچ‌های سبدی اغلب با سیم لیتز پیچیده می‌شوند، سیم نازک چند رشته‌ای که هر رشته به‌صورت جداگانه عایق‌بندی می‌شود، که تلفات را بیشتر کاهش می‌دهد. عایق پنبه یا پارچه از نقطه نظر مکانیکی در طول فرایند سیم‌پیچی مهم است، زیرا سیم لاکی لعابی معمولی اصطکاک سطحی کافی را بین لایه‌های پیچه برای نگه‌داشتن پیچه‌ها در زوایای بزرگ ایجاد نمی‌کند.[۱]

رادیو کریستالی با سیم‌پیچ سبدی

جستارهای وابسته[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

نظرات (0)
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد
دیدگاه خود را بیان کنید
Posting as Guest
×
Suggested Locations

 

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی که به صورت روزانه پرسیده می شود پاسخ داده شده.


در مورد سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer با کد تخفبف (hash-669e51fd517bd) چه می دانید؟

فروشگاه محصولات ساختمانی مجموعه ای از نخبگان علمی و صنعتی هست که با هدف معرفی محصولات برتر صنایع, با هدف «رونق تولید» (به طور رایگان) می باشد.


فروش ویژه و استثنایی محصولات تا پایان سال ۱۴۰۳ معادل ۲۰۲۴ میلادی

وارد وب سایت شوید و از آخرین پیشنهاد ویژه قیمت محصولات با خبر شوید.


ارسال سریع و آسان سفارشات به سراسر ایران

فروشگاه محصولات ساختمانی برترین معرف محصولات مرغوب و با تضمین کیفیت و گارانتی و حمل بار تا مقصد .


⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️
منابع
  1. " سیم‌پیچی سبدی - engrais.ir - fertilizer " .